Tbilisio žemėlapis

Tbilisis – didžiausias Gruzijos miestas, ir šios šalies sostinė. Tbilisio žemėlapis yra gan didelis, tad ir gyventojų skaičius čia nėra mažas, todėl tikrai verta patyrinėti Tbilisį iš arčiau.

tbilisio-zemelapis

Tbilisio žemėlapis yra perskirtas pusiau

Tbilisis iš tiesų yra milžiniškas miestas. Jo plotas siekia net 726 kvadratinių kilometrų. Gyventojų čia irgi visai nemažai. Jų čia yra net pusantro milijono. Gyventojų tankumas čia neperžengia kažkokio neįtikėtino skaičiaus, jis šiame mieste siekia 1500 gyventojų kvadratiniame kilometre.

Metro yra išlaikytas nuo senų laikų, tačiau ne kartą restauruotas. Naujausia rekonstrukcija buvo įvykdyta 2005-aisiais metais, prezidento Michailo Saakašvilio. Iš viso čia yra 2 metro linijos, kurios turi 22 stotis, ir net 186 metro traukiniai.

Anksčiau po Tbilisį kursuodavo tramvajai, tačiau jų būklė buvo apverktina, tad 2006-aisias šių transporto priemonių buvo atsisakyta.

Ypač populiarūs Tbilisije yra maršrutiniai taksi. Jie turi daugiau „rinkos“ nei metro, ar autobusai, nors visi žino, kad jie yra labai nepraktiški.

Tbilisije yra nemažai turistinių objektų, kuriuos tikrai verta aplankyti. Keletas tokių – Parlamento pastatas. Taipogi įspūdingai atrodo, ir vadovybės pastatas, kuriame dažnai būna visi ministrai.

Jeigu Jus domina kultūriniai pastatai, Tbilisis gali parodyti ir jų. Tbilisio konservatorija, Operos ir Baleto teatras, Šotos Rustaveli akademijos teatras, ar Samebos katedra yra tie pastatai, kurie turėtų sužavėti jus.

Čia yra ir nemažai istorinių pastatų. Kiekvieną turėtų sužavėti 4 amžiaus statybos Narikalos tvirtovė, ar net 10 amžių statyta Anchiskhati bažnyčia.

Siono katedra taipogi yra labai sena – pirmieji dokumentai šią bažnyčią mini 8-ame amžiuje. Metekhi bažnyčia taipogi yra labai sena, apie ją minima jau 13-ame amžiuje.

Tad štai toks yra Tbilisio žemėlapis. Išties, jis yra senas, tačiau dėka inovatoriškų idėjų su laiku jis vis modernėja.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *