Trapani

Trapani – miestas vakarinėje Sicilijos ir Italijos pakrantėje, kuriame yra svarbus žvejybos uostas ir kartu pagrindiniai vartai į netoliese esančias Egadi salas.

Trapani miestas

Trapani miestas: istorija

Trapani miestas įskūręs ant iškyšulio, kuris giliai įsirėžęs į Viduržemio jūrą. Iš pradžių ši vieta buvo pavadinta Drépanon vardu, kuris graikų kalboje reiškė “pjautuvas”. Dvi senovės legendos pasakoja apie miesto mitinę kilmę. Anot pirmosios, Trapani atsirado iš pjautuvo, nukritusio iš deivės Demetros rankų, kai ši ieškojo savo dukros Persefonės, kurią buvo pagrobęs požemio karalystės valdovas Hadas. Antrasis mitas teigia, kad Saturnas, dangaus dievas, kurį su aštriu pjautuvu išdarinėjo pats tėvas Kronas, įkrito į jūrą ir sukūrė miestą Trapani.

Grįžtant į tikrovę ir pažvelgus keletą dešimtmečių atgal, galima įsitikinti tik tuo, kad šis miestas ne visada išgyveno pačius geriausius metus. Trapani buvo smarkiai apgadintas per II-ąjį pasaulinį karą, kai jame buvo atliekami intensyvūs sąjungininkų apšaudymai. Turizmas čia išaugo tik pastaraisiais metais dėl miesto patogios vietos: jis įsikūręs arti populiarių lankytinų vietų, pavyzdžiui, Egadi salų.

Didžioji Trapani ekonomikos dalis priklauso nuo jūros. Žvejyba ir žuvies perdirbimas yra pagrindinės šios vietos pramonės šakos. Taipogi eksportuojami koralai, druska, marmuras bei vynas.

Trapani jūrų uostas

Trapani miestas: jūrų uostas

Pastaraisiais metais Viduržemio jūra buvo laikoma tarptautinės laivybos maršrutų centru. Dėka savo užimamoms pozicijos, Trapani laikomas šio „centro centru“. Jis vienodai nutolęs nuo Suezo kanalo ar Gibraltaro sąsiaurio. Uostas turi apie 1650 prieplaukų ir daug infrastruktūrų visoje uosto teritorijoje, pavyzdžiui, geležinkelio stotis ir oro uostas.

Trapani uostas yra viena iš geriausių vietų visų rūšių ir matmenų jachtoms, taip pat čia dažnai išvysti galima milžiniškus kruizus. Uostas kasmet aptarnauja apie milijoną keleivių.

Giudecca Palazzo Trapani mieste

Trapani miestas: lankomos vietos

Carso Vittorio Emanuele, senojo miesto pagindinė gatvė, iš šonų apsupta baroko stiliaus bažnyčių ir pastatų:

  • „The Jesuit Church of Collegio“ – tai Jėzuitų bažnyčia, mieste stovinti jau nuo XVII amžiaus. Ši bažnyčia turi nuostabų barokinį fasadą. Viduje rasite tris navas su kaikuriais išlikusiais XVIII amžiaus altoriais iš mišraus marmuro bei pagrindinį bažnyčios altorių.
  • Turistų gausiai lankoma ir miesto Katedra, kuri taip pat buvo pastatyta XVII amžiuje.
  • Užsukti galima ir į senovės žydų kvartalą, kuriame prieisite ir neabejotinai sustosite prie įspūdingo XVI amžiaus statinio – Giudecca Palazzo.
  • „The Sanctuary of Annuanziata“ – tai originali XV amžiaus bažnyčia su puikiai išsilaikiusiomis koplyčiomis. Viena iš gražiausių – Madonos koplyčia.

Trapani miestas savo lankytojams siūlo didelį ir įvairų maisto bei gėrimų asortimentą – galėsite užsukti pasistiprinti ar atgauti jėgas į keturis mieste įsikūrusius restoranus ( Ai Lumi Tavernetta, Taverna Paradiso, Contina Siciliana, Baia dei Mulini).

Naudingos nuorodos

http://www.portotrapani.it/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *