Turinas

Turinas

Turinas

Vis dar žvalgomės po įspūdingas ir vertas aplankyti Italijos vietoves – šį sykį mūsų lokalizacijos vieta – Turino miestas.

Turinas įsikūręs šiaurės vakarinėje šalies dalyje, laikomas Pjemonto regiono sostine. Čia priskaičiuojama apie milijoną gyventojų.

Pasižvalgykime po šį daugelio vadinamą magiškuoju Italijos miestą.

Turino istorija pasakoja…

…jog gyvenvietė buvo įkurta Egipti princo Eridano dviejų susikertančių upių (Po ir Dora Riparia) vietoje.

Labiausiai Turinas žinomas nuo tų laikų, kai priklausė romėnams Augusto valdymo laikais.

Viduramžiais Turinas pradėjo kurti savo iki šiol gyvą magiškąją aurą, jau nuo  seno čia traukia daugelis pasaulio magų, netgi satanistų. Miestas taip pat pradėjo kurti savo viešąją erdvę, 1404 metais buvo įkurtas Turino universitetas. Vietovė XVI – XVIII ažmiais buvo Savojos hercogystės sostinė, XVIII – XIX amžiais – Sardinijos karalystės sostinė, o 1861- 1865 metais uvo tituluota netgi visos Italijos karalystės sostine.

Turinas

Turinas

Šiandieninis Turino gyvenimas

Šiuo metu miestas svarbus Italijos pramoninis ir kultūrinis centras. Miestas visame pasaulyje labiausiai garsėja FIAT automobilių gamyba, odos, avalynės, gumos, aprangos reikmių gamyba.

Turinas garsėja ir iš kitos pusės – kaip jau minėta, vieta iki šiol laikoma magiška, miestas traukė ir Nostradamą, ir Nietzhchę. Mieste dažnai renkasi satanistai, tai jiems kaip jų savotiška Meka. Tad vietovė tarsi sklando apgaubta paslapties šydo bei nežinomybės.

Turinas

Turinas

Labiausiai lankomos Turino vietos:

  • San Giovanni Battista katedra, statyta XV amžiuje renesansiniu stiliumi;
  • įspūdingas miesto statinys – Karališkieji rūmai Ameria Reale (šiuo metu čia yra ir ginklų muziejus). Karališkųjų rūmų koplyčioje San Lorenzo yra saugoma Turino drobulė – svarbiausia krikščionybės relikvija.;
  • Palazzo Madama rūmai, šiuo metu veikiantys kaip senovės meno muziejus;
  • Karinjano rūmai;
  • Supergos bazilika;
  • Muziejus apie Egiptą Museo Egizio.

Turinas – magija apipintas miestas, kurį  pajusti ir, galbūt, suprasti galima tik ten nuvykus ir pabuvus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *