Turkijos kurortai: Antalija

Tęskime pažinti su Turkijos kurortais ir plačiau apžvelkime Antaliją.

Turkijos kurortai: Antalija

Turkijos kurortai: Antalija

Kaip jau minėjome ankstesniame straipsnyje, Antalija laikoma geriausiu Turkijos kurortu. Anot istorijos šaltinių, pergamų karalius Atalosas II kadaise išsiuntė sau pavaldžius žmones į kelionę, kurios metu buvo tikėtąsi surasti miestą – rojų. Paieškos užsitęsė, tačiau galop jo pasiuntiniai įžengė į Antalijos žemes.

Šiuo metu Antalija pritraukia daugybę turistų, o ypač tuos, kurie mėgsta nardymą: pusmėnulio formos įlanka suteikia galimybę ne tik užsiimti šia veikla, bet ir pasigrožėti nepakartojamais Viduržemio jūros vaizdais.

Antalija pasižymi tuo, kad čia nebūna nei rudens, nei žiemos: kurorte visada šilta, o gaivus jūros vanduo bei kaitrūs saulės spinduliai kvieste kviečia į auksinius paplūdimius. Šiuolaikiniai viešbučiai garantuos patogų ir įvairiapusišką poilsį, čia Jūsų lauks sporto kompleksai, naktiniai klubai, geriausi restoranai ir prekybos centrai.

Jeigu domitės istorija, Antalija – puiki vieta iš arčiau susipažinti su graikų ir romėnų laikais, o taip pat siūloma apsilankyti senoviniame Perge, Aspendos, Sido, Alanijos ar Pamukalės miestuose. Būtinai užsukite į Antalijos Archeologijos muziejų,  kuriame galima rasti nemažai antikinių radinių, aptiktų italų archeologų.

Iš žinomesnių Antalijos lankytinų vietų yra Atatiurko sodyba – muziejus, kuris priklauso Turkijos prezidentui. Apsilankę šioje sodyboje, išvysite nuostabų dviaukštė pastatą, kuriame yra įrengti vonios, poilsio kambariai bei prabanga besipuikuojantis valgomasis, kuriame kadaise pietaudavo pats prezidentas.

Daugybės lankytojų dėmesio susilaukia ir gerai išsilaikę Adriano vartai bei Hidirliko bokštas, pastatytas dar II a.

Antalija – tai puiki vieta ne tik atostogoms ir poilsiui, bet ir aktyviam laisvalaikio praleidimo būdui, užsiimant vandens sportu, keliavimu po įdomiausias ir svarbiausias lankytinas vietas bei susipažįstant su seniausiais istoriniais objektais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *