Ukrainos miestai

Ukraina – kažkodėl išgirdus jos pavadinimą nepanašu, kad tai turėtų būti itin turistų lankoma šalis. Tačiau pasirodo, ji yra 8 vietoje pagal turistų skaičių per metus. Turbūt Ukraina turi kažko žavinčio ir išskirtinio?

Odesa

Ukrainos miestai pasižymi puikiai išsilaikiusais architektūros paminklais

Iš tiesų turistus labiausiai traukia nuostabūs Ukrainos kraštovaizdžiai, tačiau pasirodo Ukrainos miestai irgi gali pasiūlyti įdomių dalykų.

Pradėkime nuo Odesos. Šis miestas buvo įkurtas 1240 metais, kaip maža totorių gyvenvietė. Jis buvo daug kartų užimtas, tad kyla klausimas, ar yra čia išlikę kokių nors įdomių architektūrinių paminklų?

Odesa garsėja savo sanatorijomis, o Akių Ligų Institutas šiame Ukrainos mieste yra vienas geriausių pasaulyje.

Norite ekstremaliai paturistauti? Apsilankykite Odesos katakombose. Ankščiau čia buvo kasamos klintys, karo metais čia slėpėsi partizanai, o dabar čia tiesiog ekstremalių pojūčių vieta.

Lvovas – miestas vakarinėje šalies dalyje. Šis miestas yra tituluojamas kaip Ukrainos kultūros centras, bei pagrindinis Lenkų ir Žydų etninis centras.

Puikiausia čia yra tai, kad dauguma istorinių pastatų „atlaikė“ Antrąjį Pasaulinį karą, bei „išgyveno“ Sovietų okupaciją, ir būtent todėl čia yra išsilaikę nemažai XIII amžiaus bažnyčių, namų..

Daug Gotikos epochos pastatų čia nerasite dėl gaisrų vykusių XVI a., tačiau čia yra daug Renesanso, Klasicizmo, Baroko pavyzdžių.

Šiame mieste itin daug bažnyčių – Tserkva preobrazhennia Gospoda Nashogo Isusa Hrista, Šv. Jono katedra, tačiau tai tik kelios, garsiausios.

Lvove yra puikus Operos ir Baleto teatras, bei itin puiki Lvovo Nacionalinė dailės galerija, bei Lvovo Nacionalinis muziejus.

„Protingiausias“ Ukrainos miestas

Kijevas – didžiausias Ukrainos miestas, bei šios šalies sostinė. Šis miestas yra labai svarbus Rytų Europos mokslo, pramonės, kultūros centras.

Šį miestą garsina Šv. Andrėjaus bažnyčia , Šv. Michailo katedra. Į bendrą miesto vaizdą puikiai „įsipaišo“ Centrinis Botanikos sodas.

Tačiau kaip puikiai atrodo centrinis rajonas naktį! Jei ne dangoraižių trūkumas būtų galima sumaišyti  su Niujorku.

Tad tokie yra Ukrainos miestai, ir visai nėra ko jų baimintis. Juk čia kupina architektūrinio paveldo, ekstremalaus turizmo, bei puikaus kraštovaizdžio!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *