Ukrainos žemėlapis

Ukraina – didžiausia Europos valstybė užimanti per 603km2 plotą. Tad daugumai turėtų iškilti klausimas, ar Ukrainos žemėlapis pasižymi didele įvairove?

Ukrainos_zemelapis

Ukrainos žemėlapis nėra labai kalnuotas

Tokį didelį plotą užimanti šalis kertasi su Rusija, Baltarusija, Vengrija, Lenkija, Slovakija, ir atrodo tokiomis tolimomis šalimis kaip Moldova, bei Rumunija. Beje, šalis turi neblogą priėjimą prie daugeliui žinomos Juodosios jūros.

Pati Ukraina yra suskirstyta į 24 sritis. Du miestai šioje šalyje turi specialų statusą.

Dar visai neseniai Ukrainoje buvo 490 rajonų, 457 miestai, 885 miesteliai, bei 28 562 kaimo gyvenvietės.

Miestai Ukrainoje labai dideli. Štai Kijeve gyvena 2,6mln žmonių, Charkove 1.5mln, Dniepropetrovske 1,1mln žmonių, o Odesoje, kaip  ir Donecke gyvena po 1 milijoną.

Ukrainos žemėlapis gamtos atžvilgiu

Kadangi Ukraina yra gan didelė šalis, gamta čia yra turtinga. Pradėti galima nuo Ukrainoje stūksančių kalnų. Vieni garsiausių turbūt yra Krymo, bei Karpatų kalnai.

Beje, Karpatuose, Hoverlos viršūnėje yra aukščiausias šiandieninis Ukrainos taškas. Krymo kalnai yra šiek tiek mažesni. Aukščiausia viršūnė šiuose kalnuose, Roman Košas siekia 1545 metrus.

Ukrainoje yra daug didelių, ir žinomų upių. Paminėti galima tokias, kaip Dniepras, Donecas, Dniestras, Pietinis Bogas. Beje jie įteka į Juodają jūrą, arba į vis nykstančią Azovo jūrą.

Žemdirbiams Ukrainos žemėlapis – auksinis. Ne tik dėl gražaus reljefo, bet ir dėl labai derlingos žemės. Ukraina garsėja savo stepėmis – jos čia kilometrinės, bei yra pastoviai dirbamos.

Tęsiant kalbą apie Ukrainos vandenis kalbą apie Ukrainos vandenis, galima paminėti, kad didžiausi ežerai šioje šalyje yra Sasykas, Jalpugas, bei Kugulrujus.

Klimatas šioje šalyje yra žemyninis vidutinių platumų, ir tik Kryme klimatas laikomas subtropiniu. Temperatūra šiaurinėje ir pietinėje šalies dalyje labai nesiskiria. Sausio mėnesį šalyje ji svyruoja nuo -2 iki -7 laipsnių, o Liepos mėnesį – nuo 23 iki 25 laipsnių.

Štai toks yra Ukrainos žemėlapis. Krymas čia puiki vieta atostogauti, nes klimatas čia labai šiltas. O jei esate alpinizmo šalininkas, apsilankykite Karpatuose, jie jums paliks neišdildomą įspūdį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *