Varšuvos oro uostas

Varšuvos Šopeno oro uostas yra tarptautinis oro uostas įsikūręs maždaug 10 kilometrų nuo Lenkijos sostinės. Pavadintas garsaus lenkų kompozitoriaus ir buvusio Varšuvos gyventojo  Federiko Šopeno vardu. Anksčiau buvo vadintas Okecie tarptautiniu oro uostu. Tai judriausias ir moderniausias  Lenkijos oro uostas. Varšuvos oro uostas

Varšuvos oro uostas vykdo maždaug 300 skrydžių per dieną vis daugiau krypčių. Daugiausia  tarptautinių skrydžių į Londoną, Frankfurtą, Paryžių ir Amsterdamą.

Varšuvos oro uostas buvo atidarytas 1934 metais. Tačiau per Antrąjį Pasaulinį karą oro uostas tapo mūšio lauku  Vokietijos armijai  ir Lenkijos pasipriešinimo būriams. Todėk karo metais vos nebuvo sunaikintas. Tačiau po karo oro uostas buvo atstatytas ir einant metams vis modernizuojamas.

Oro uostas sudarytas iš dviejų terminalų, iš kurių antrasis buvo visai neseniai atidarytas.

Šiuo metu Varšuvos oro uostas apima apie 505 hektarų plotą ir turi du nusileidimo pakilimo takus.  Metinis keleivių srautas perkopė 8 milijonus, tikimasi, kad skaičiai tik didės.

Oro uoste yra daugiau nei 50 parduotuvių, turinčių teisę be muito pardavinėti platų kokybiškų prekių asortimentą. Parduotuvės siūlo stilingus papuošalus, prabangią kosmetiką, laikrodžius, suvenyrus iš Varšuvos ir visos Lenkijos ir dar daug dalykėlių. Taip pat barai, kavinės bei kitos paslaugos.

Varšuvos oro uostas lengvai pasiekiamas autobusu, automobiliu arba taxi. Oro uoste yra keturios automobilių stovėjimo aikštelės, 850 vietų aikštelė skirta ilgalaikiam stovėjimui.

One thought on “Varšuvos oro uostas

  1. […] iš seniausių vis dar veikiančių avialinijų pasaulyje. Pagrindinė šių avialinijų būstinė -Varšuvos Chopin oro uostas. Bendrovė skraidina į daugiau nei 50 vietų Europoje, Artimuosiuose Rytuose, Šiaurės Amerikoje […]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *