Viena

Viena

Viena

Šį sykį žvalgomės po Austrijos sostinę ir didžiausią miestą, vieną iš Austrijos žemių (jų iš viso priskaičuojamos devynios) – Vieną.

Viena išsidėsčiusi tarp Žemutinės Austrijos žemės, prie Dunojaus krantų, Alpių pašlaitėje. Šalies sostinė – mažiausia iš visų Austrijos žemių, joje gyvena apie 1,8 milijono gyventojų.

Pasižalgykime įdėmiau po šį jau klasika tapusį miestą.

Vienos istoriniuose puslapiuose

Austrijos sostinės teritorijoje jau nuo paleolito, neolito laikų gyveno žmonės. I amžiuje prie Dunojaus buvo įkurta romėnų karinė stovykla, čia jie buvo apsistoję iki pat V amžiaus.

Nuo XI amžiaus Viena tapo itin svarbus prekybinis taškas, o 1155 metais oficialiai paskelbta Austrijos sostine. Dar po metų miestas įgavo hercogystės statusą.

Viena neišvėngė Habsburgų, Osmanų imperijos apgulčių, Didžiosios Prancūzijos revoliucijos metu nukentėjo nuo Napoleono kariuomenės. Baigiantis XIX amžiui, Viena buvo vienas pagrindinių kultūros ir politikos miestų visoje Europoje.

XX amžiuje, po Pirmojo pasaulinio karo, iširus Austrijos-Vengrijos imperijai, susikūrė Vokiečių Austrija, kuri po metų pervadinta į Austrija su sostine Viena.

Viena

Viena

Viena: gyva klasika

Viena – miestas, dvelkiantis istorija ir ramybe, kurią pajausti ir pasigrožėti traukia turistai iš viso pasaulio. Austrijos sostinė žavi savo siauromis gatvelėmis, architektūriniais paminklais, kurie atspindi modernųjį amžių arba nukelia į gilius senovės istorijos metus. Vienoje daugelyje vietų, ypač kavinukėse, girdėti klasikinė muzika (čia gyveno ir kūrė tokie asmenys kaip Bethovenas, Mocartas), dvelkia elegancija ir intelektualumu.

Austrijos sostinė taip pat garsėja žymiaisiais prabangiaisiais Vienos pokyliais.

Miestas laikomas dešimtu pagal gyventojų skaičių visoje Europos Sąjungoje, čia taip pat įsikūrusios tokios organizacijos kaip JTO, OPEC…

Viena

Viena

Labiausiai lankomos turistinės Vienos vietos:

 • senamiestis, kuris 2001 metais buvo įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą;
 • Austrijos parlamento rūmai;
 • Šv. Stepono katedra – Vienos simbolis. Užkilus į viršų galima išvysti nuostabią miesto panoramą;
 • Šenbruno rūma, buvusi imperatorių rezidencija, baroko stiliaus statinysi;
 • Hofburgo rūmai, Habsburgų dinastijos palikimas. Šiuo metu tai daugiafunkcinis pastatas (prezidentūra, koplyčia ir t.t.);
 • apžvalgos ratas Milžinas Feris;
 • Vienos opera, statyta 1867 metais, neorenesansiniu stiliumi;
 • Meno istorijos muziejus;
 • muziejus Albertina;
 • Froido muziejus.

Viena – miestas klasika, kuriame tarsi atgyję buvę žymūs kompozitoriai, pakeri įstabi architektūra ir jaukumas.

One thought on “Viena

 1. […] Sostinė – Viena; […]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *