Viešasis transportas Amsterdame

Šį kartą keliaujame į Amsterdamą ir, tęsdami pažinti su pasaulio viešuoju transportu, pristatysime, kokiu būdų galima keliauti šiame mieste.

Viešasis transportas Amsterdame

Viešasis transportas Amsterdame

Amsterdamas yra puikioje geografinėje padėtyje ir gali būti lengvai pasiekiamas oru, sausumos ir netgi jūros keliu. Pigūs skrydžiai iš daugelio Europos miestų ir tiesioginiai skrydžiai iš oro uostų, esančių ne Europos ribose yra lengvai prieinami. Amsterdamą aptarnauja oro uostas Schiphol – tai ketvirtas pagal dydį Europos oro uostas, kuris įsikūręs vos už kelių kilometrų nuo miesto centro.

Greičiausias ir patogiausias būdas patekti į miesto centrą – „Rail Link“ traukiniai, kurie kursuoja kas 10 minučių ( traukinių tvarkaraštį galima rasti oro uoste). Bilietas į vieną pusę Jums kainuos 3,60 €. Jeigu norite išvengti ilgų eilių prie bilietais prekiaujančio aparato, rekomenduojame už 0,50 € papildomą mokestį įsigyti jų kasose. Jeigu važiuosite be bilieto, Jums gręsia 35 eurų bauda.

Amsterdamas yra puikus miestas pasivaikščiojimams pėsčiomis, tačiau daugumai olandų priimtiniausias būdas keliauti yra dviračiai. Bet kuris vietinis gyventojas pritartų, kad tai vienintelis būdas iš tiesų pažinti miesto dvasią.

Viešasis transportas GVB – tai viešojo transporto bendrovė Amsterdame, teikianti metro, tramvajų ir autobusų paslaugas visame mieste ir jo apylinkėse. 2010 metais buvo įvesta moderni OV-chipcard bilietų pardavimo sistema, leidžianti važiuoti tramvajais, metro, autobusais ir netgi traukiniais naudojant vieną kortelę. Yra visa galybė šios kortelės papildymo rūšių, o ją įsigyti galima specialiuose aparatuose, esančiuose stotyse, o taip pat ir daugelyje supermarketų.

Bene geriausias būdas keliauti aplink Amsterdamą yra tramvajai, nes autobusai iš esmės yra naudojami pasiekti atokesnius priemiesčius, o metro naudingiausias tada, kai reikia keliauti toli už miesto centro. Viešasis transportas Amsterdame nepamiršta ir savo turistų ir suteikia jiems galimybę lengviau pamatyti visas miesto įžimybes, naudojantis tursitiniais autobusais, tad išsirinkite tinkamiausią Jums transporto priemonę ir leiskitės į įspūdžių kupiną kelionę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *