Viešasis transportas Austrijoje

Siūlome Jums, mielieji skaitytojai, susipažinti ir su Austrijos viešuoju transportu.

Viešasis transportas Austrijoje

Austrijos viešasis transportas

Austrijos viešasis transportas – tai puikiai išvystyta susisiekimo sistema, kurią sudaro autobusai, traukiniai, oro linijos ir kt. Šalies autobusai ir traukiniai sudaro vieną tankiausių ir patogiausių visoje Europos Sąjungoje linijų tinklą.

Svarbu žinoti tai, kad norint važiuoti greitkeliais nuosavu automobiliu, Jums teks įsigyti „Autobahnvignette“ (rinkliava už naudojimąsi greitkeliu), o tai galima padaryti bet kuriame pašto skyriuje ar tabako gaminių parduotuvėje, o taipogi pasienio užkardose.

Austrijos traukiniai laikomi patogiausia, švariausia ir dažnai važinėjančia transporto priemone visoje šalyje, todėl nėra ko stebėtis, kad daugiausiai turistų renkasi būtent keliones traukiniais. Patogu tai, kad geležinkeliai sieja daugelį Austrijos miestų, o bilietus kelionei galima įsigyti specialiuose automatuose arba stotyse bei traukiniuose. Taipogi verta įsidėmėti, kad yra net kelios bilietų rūšys: bilietai, kurie galioja vieną kartą, arba bilietai, galiojantys dieną, mėnesį ar netgi metus. Jiems taikomos įvairios nuolaidos, pavyzdžiui, šeimoms, poroms, vaikams ar senjorams, o taip pat ir ištikimiesiems dažniems keliautojams. Daugiau informacijos apie galimybę gauti vieną iš minėtųjų nuolaidų ieškokite bet kurioje stotyje.

Įvairios kainos ir nuolaidos taikomos ir Austorijos miestų viešajam transportui: čia prekiaujama dienos, savaitės, mėnesio ar metiniais bilietais, o taip pat taikomos specialios nuolaidos turistams. Didmiesčiuose bilietais prekiaujama daugelyje viešojo transporto priemonių bei specialiuose bilietų automatuose ir tabako parduotuvėse. Tačiau svarbiau įsigijus bilietą yra nepamiršti jo pažymėti reikiamame automate, priešingu atveju Jums gali tekti sumokėti nemažą baudą.

Norėtume paminėti tai, kad daugelis geležinkelio stočių nuomoja dviračius, kuriuos galima grąžinti bet kurioje kitoje stotyje. Miestuose bei užmiestyje įrengta daugybė kokybiškų dviračių takų, tad dviratis puikiai tiks norintiems pasižvalgyti po nuostabias apylinkes.

Viešasis transportas Austrijoje – tai galimybė greitai ir kokybiškai keliauti po visą šalį bei aplankyti įdomiausias jos lankytinas vietas.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *