Viešasis transportas Briuselyje

Kadangi šią vasarą daugiausiai dėmesio skiriame pažinčiai su pasaulio viešojo transporto sistemomis, šį kartą keliaujame į Belgijos sostinę Briuselį ir bandysime kuo išsamiau aprašyti šio miesto visuomeninį transportą.

Viešasis transportas Briuselyje

Viešasis transportas Briuselyje

Aukštos kokybės viešojo transporto infrastruktūrą palaiko transportavimą Briuselyje ir užtikrina, kad miesto gyventojai bei jo svečiai galėtų keliauti greitai, saugiai ir už prieinamą kainą. Briuselyje nebūtina vairuoti nuosavą automobilų bei mokėti už brangias stovėjimo aikšteles. Mieste važinėjantis viešasis transportas naudoja tą pačią bilietų sistemą, todėl Jūs galite naudoti tą patį bilietą tiek važiuojant autobusu ar tramvajumi, tiek ir įlipus į metro. Kaip jau supratote, Briuselio viešasis transportas sudarytas iš metro linijų, autobusų ir tramvajų.

Briuselio metro sistema yra viena iš patogiausių ir sparčiausių keliavimo būdų, norint pasiekti pagrindines vietas bei miesto centrą. Yra 4 metro ir 2 tramvajų linijos, siekiančios Briuselio centrą. Traukiniai važiuoja dažnai: kas 3 minutes piko metu, kas 10 minučių po 08:00 bei kas 5 minutes savaitgaliais. Durys į metro traukinius ir tramvajus automatiškai neatidaromos, todėl būtina paspausti ant durų esantį mygtuką.

Autobusai bus geriausias pasirinkimas tada, kai Jūsų kelionės tikslas nėra arti metro stoties. Jų tvarkaraščius galima rasti kiekvienoje autobusų stotelėje, o taip pat internete, tačiau autobusai nevažinėja taip dažnai, kaip metro. Bilietus galima įsigyti pas vairuotoją už 2 € ir per valandą su tuo pačiu bilietu keliauti su persėdimais į metro ar tramvajus. Pigesniais bilietais prekiaujama metro stotyse.

Briuselio tramvajai važiuoja šiek tiek lėčiau nei metro, bet kur kas dažniau nei autobusai. Tramvajų linijos driekiasi išilgai gatvės, o kartais važiuoja ir toje pačioje vietoje kaip ir automobiliai, nes kai kurios miesto gatvės yra per siauros atskiroms juostoms.

Viešasis transportas Briuselyje – tai patogiausias ir pigiausias būdas keliauti po miestą, tad aplankykite Belgijos sostinę ir keliaukite į valias, aplankydami kuo įmanoma daugiau įdomiausių lankytinų vietų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *