Viešasis transportas Budapešte

Planuojantiems kelionę į Vengrijos sostinę Budapeštą derėtų šį bei tą žinoti apie šio miesto viešojo transporto sistemą.

Viešasis transportas Budapešte

Viešasis transportas Budapešte

Budapešte yra gana plati ir veiksminga viešojo transporto sistema. Čia naudotis visuomeniniu transportu yra kurkas pigiau nei kituose Vakarų Europos miestuose. Budapešte į miestą kasdien paleidžiami tramvajai, autobusai, troleibusai ir metro traukiniai, tačiau būkite pasirengę: piko valandomis transporto priemonės dažniausiai būna perpildytos, o eismas gali būti gana lėtas. To reikėtų tikėtis bet kuriame didesniame mieste.
Budapešte galima išsinuomoti automobilį, tačiau tai rekomenduotina tik tuo atveju, jeigu turite noro patys vairuoti perpildytose miesto gatvėse, susidurti su daugybę kelio apribojimų ir pan.
Budapešte siūloma įsigyti vienkartinį bilietą, kuris Jums kainuotų 320 HUF (400 HUF, jei bilietas perkamas iš vairuotojo). Toks bilietas galioja visose viešojo transporto priemonėse vieną nepertraukiamą kelionę. Taip pat galima įsigyti specialų metro bilietą, kainuojantį 260 HUF: nepertraukiamos kelionės bilietas, galiojantis visose 3 metro linijose ir tik 3 stotelėms.
24 valandų bilietas kainuoja 1550 HUF ir galioja visose viešojo transporto priemonėse nuo 0:00 iki 24:00 neribotam kelionių skaičiui. Taipogi yra 72 valandų bei 7 dienų bilietai, kuriems galioja tos pačios sąlygos, kaip ir vienos paros bilietui.
Jeigu atsitiktų taip, kad Jus pagautų važiuojant be bilieto arba su negaliojančių bilietu, Jums tektų sumokėti baudą, kuri šiuo metu siekia net 6 000 HUF. Bauda mokama vietoje.
Viešasis transportas Budapešte – tai greitas ir patogus būdas keliauti po Vengrijos sostinę, tad jeigu nusprendėte savo atostogų metu aplankyti šį miestą, nepamirškite įsigyti bilietų bei pasidomėti maršrutais, o tuo tarpu mes Jums linkime gerų įspūdžių ir malonios kelionės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *