Viešasis transportas Čikagoje

Palikę kaimyninę Latviją, persikelkime Atlantą ir aplankykime trečią pagal dydį JAV miestą – Čikagą. Šį kartą siūlome savo skaitytojams pažintį su šio miesto viešojo transporto sistema.

Viešasis transportas Čikagoje

Viešasis transportas Čikagoje

Čikaga, kaip ir daugelis kitų didžiųjų miestų, turi išsikėlusi sau daugybę užduočių, susijusių su visuomeniniu transportu bei jo tobulinimu, nes kelionės automobiliu kartais gali tapti tikra kančia. Jau nekalbant apie automobilių stovėjimo aikštelių trūkūmą bei vis didėjančią atmosferos taršą ir automobilių garažų stoką. Tokiu atveju viešasis transportas pradeda atrodyti vis puikesnis pasirinkimas keliauti aplink miestą. Laimei, Čikagos traukiniai ir autobusai yra puikus keliavimo ir susisiekimo būdas.

Chicago Transit tarnyba (CTA) rūpinasi traukinių ir autobusų tinklais bei siekia užtikrinti, kad šių transporto priemonių teikiamos paslaugos pasiektų kiekvieną miesto kampelį.  Čikagos traukiniai skirstomi į metro ir paviršinius traukinius („L“). Vos pažvelgę į Čikagos traukinių sistemos žemėlapį, pastebėsite, kad jų linijos jungia miesto centrą su dauguma kitų Čikagos vietų. CTA stengiasi užpildyti visas spragas autobusais, rūpinasi reguliariu jų grafiku ir paskirsto autobusus didžiosiomis miestų gatvėmis. Apsilankę pagrindiniame CTA tinklapyje, rasite daugiau informacijos apie Čikagos traukinių ir autobusų sistemą.

Vienkartinio bilieto kaina norintiems keliauti autobusu arba traukiniu yra 2,25 $ ( arba 2 $ autobusu, jeigu turite vietinę tranzito kortelę). Pensininkai nuo 65 metų viešuoju transportu gali važinėti nemokamai, o vaikai 7-11 metų amžiaus gali įsigyti sumažintos kainos bilietus, kurių kaina 1,00 $ važiuojant autobusu, 0,85 $ tramvajuje, o vaikams iki 7 metų kelionės nemokamos.

Čikagoje siūloma įsigyti Čikagos kortelę, su kuria suteikiamos įvairios nuolaidos naudojantis Čikagos viešuoju transportu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *