Viešasis transportas Edinburge

Toliau keliaujame į Škotiją bei jos sostinę Edinburgą. Trumpai apžvelgsime ir šio miesto viešojo transporto sistemą. Ši informacija gali būti naudinga tiems, kas planuoja keliauti į Edinburgą ir norėtų daugiau sužinoti apie galimybę laisvai keliauti po miestą.

Viešasis transportas Edinburge

Viešasis transportas Edinburge

Pagrindinė viešojo transporto priemonė Edinburge yra autobusai. Jie priklauso Lothian Buses, kuris teikia paslaugas ne tik Edinburge, bet ir už miesto ribų. Škotijos sostinėje važinėja tamsiai radonos ir baltos spalvos autobusai, o taip pat galima pasinaudoti ekskursinių autobusų paslaugomis. Pastarieji savo keliones pradeda nuo Waverley tilto, esančio miesto centre, tačiau keleiviai gali prisijungti prie ekskursijos kituose autobuso sustojimuose.

Geriausias būdas išvengti kamščių ir labiausiai pažinti miestą – tai vaikščiojimas pėsčiomis, tačiau jeigu vis dėlto pasirinkote kelionę autobusų, tai vienkartinis bilietas suagusiems čia kainuoja paie 1,40 £, o vaikams apie 0,70 £ ( nuo 5 iki 15 metų). Jeigu planuojate mieste pasilikti ilgiau, verta apsvarstyti galimybę įsigyti Ridecard kortelę.

Keliaujantiems nuosavu automobiliu, rekomenduojame jį palikti mieste esančiose Park and Ride automobilių stovėjimo aikštelėse, kur Jūsų automobilis bus saugus ir nemokamai prižiūrimas tol, kol keliausite aplink miestą. Automobilį iškeitus į viešąjį transportą, patartina įsigyti Dayticket, kuris Jums galios visą dieną, tad vos už 3,50 £ bus galima neribotai keliauti aplink miestą. Tačiau nepamirškite, kad dienos bilietai galioja tik važiuojant Lothian autobusais, nes mieste yra keletos firmų autobusai, kuriuose galioja skirtingi bilietai.

Jeigu norite gauti daugiau informacijos apie Edinburgo viešąjį transportą, galite užsukti į oficialų interneto puslapį, skirtą turistams http://www.edinburgh.gov.uk, kuriame rasite atsakymus į visus Jums rūpimus klausimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *