Viešasis transportas Graikijoje

Pažiūrėkime, ką naudingo galima sužinoti apie Graikijos viešąjį transportą ir kokių paslaugų galima tikėtis vykstant į šią šalį. Kaip pavyzdį norėtume pateikti puikiai išvystytą Atėnų viešąjį transportą.

Viešasis transportas Graikijoje

Graikijos viešasis transportas

Atėnų metro laikomas vienu iš moderniausių ir sudėtingiausių projektų viesoje Europoje. Jis pasižymi ypatingu greitumu, patogumu ir patikimumu bei suteikia lengvą susisiekimą su istorinėmis Atėnų vietomis bei Pirėjo uostu. Metro tinklas vis dar kuriamas ir yra nuolatos atnaujinamas, o viena iš pagrindinių idėjų buvo sujungti oro uostą ir priemiesčio geležinkelį. Metro įkurtas pakankamai moderniai ir teikia įvairias paslaugas: yra keltuvai neįgaliesiems ir eskalatoriai, telefonai ir kt. Noritnys išbandyti Atėnų metro, bilietus gali įsigyti specialiuose bilietų automatuose esančiuose šalia visų metro stočių bei Bilietų kasose. Prieš vykstant, traukinyje kiekvienas keleivis privalo patvirtinti savo bilietą per specialų tinkamumo patvirtinimo komposterį. Bilieto kaina apie 0, 70 euro.

Atėnuose gana dažnai kursuoja autobusai ir troleibusai, kurie savo darbą pradeda nuo 05:00 ryto ir dirba iki 12:00. Naudojantis šiomis transporto priemonėmis galima lengvai keliauti po Atėnus bei susisiekti su priemiesčiais. Norintiems keliauti autobusais ar troleibusais, bilietas kainuoja apie 0,45 euro, o jų galima įsigyti daugelyje spaudos kioskų, pavadintų „Peripetro“. Įlipus į transporto priemonę būtina patvirtinti savo bilietą ir saugoti jį visos kelionės metu. Autobusai bei troleibusai Atėnuose važiuoja kas 10 – 30 min.

Viešasis transportas Graikijoje, o tiksliau Atėnuose, – tai puiki galimybė aplankyti visas įdomiausias lankytinas vietas, greitai ir patogiai susisiekti su miesto priemiesčiais ir pan., tad jeigu neturite savo transporto priemonės, nenusiminkite, nes čia Jūsų paslaugoms važiuoja metro, autobusai bei troleibusai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *