Viešasis transportas Helsinkyje

Siūlome keliauti į Helsinkį ir trumpai apžvelgti šio miesto viešąjį transportą.

Viešasis transportas Helsinkyje

Viešasis transportas Helsinkyje

Helsinkio viešasis transportas susideda iš autobusų, tramvajų, metro, traukinių ir keltų paslaugų. Visą visuomeninio transporto sistemą valdo Helsinkio regiono transportas (PHT). Šiandien Helsinkis yra vienintelis miestas Suomijoje, galintis pasigirti turintis tramvajus ir metro traukinius.

Helsinkio metro atidarytas 1982 metais, tuo metu jis buvo vienintelė metro sistema Suomijoje. Pirmuosius 16 savo gyvavimo metais metro turėjo tik vieną liniją, tačiau po ilgų diskusijų 2006 metais metro sistema buvo išplėsta į vakarus ir į pietus. Šiuo metu metro yra viešojo transporto Rytų Helsinkyje pagrindas, turintis 17 stočių.

Helsinkio tramvajų tinklas apima tankiai apgyvendintus centrinius rajonus ir gretimas teritorijas. Šiuo metu Helsinkyje yra 12 tramvajų linijų ir jų sistema yra viena iš seniausių elektrifikuotų tramvajų tinklų pasaulyje.

Helsinkyje taip pat važinėja vadinamieji vidaus autobusai, o kai kuriose miesto dalyse autobusai yra pagrindinis viešojo transporto sistemos pagrindas. Taipogi Helsinkis aprūpintas regioninėmis autobusų linijomis. Šios linijos daugiausia skirtos tam, kad būtų lengviau susisiekti su toje pačioje metropolinėje zonoje esančiomis vietomis bei greičiau nuvažiuoti iki Helsinkio centro.

Galima naudotis ir priemiestinių traukinių paslaugomis, kurie daugiausia važinėja į šiaurės rytus ir šiaurės vakarus nuo miesto centro.

Viešojo transporto sistema Helsinkyje siūlo daugybę įvairių bilietų ir keletą būdų, kaip juos įsigyto. Vienos krypties bilietus galima įsigyti iš autobusų vairuotojų, tramvajų operatorių, specialių automatų bei siunčiant tekstinį pranešimą. Kiekvienoje metro stotyje ir keltų stotelėse yra įrengtas bent vienas bilietų automatas, bilietais prekiaujama ir geležinkelio stotyse.

Viešasis transportas Helsinkyje – greitas ir patogus būdas keliauti  po miestą bei įveikti ilgus atstumus nepatenkant į kamščius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *