Viešasis transportas Kaire

Keliaukime į miestą, esantį šiaurės Egipte, šalia Viduržemio jūros, – Kairą. Kairas laikomas didžiausiu ne tik visos šalies, bet ir šiaurės Afrikos miestu, tad manome, kad verta trumpai apžvelgti ir šio miesto viešąjį transportą.

Viešasis transportas Kaire

Viešasis transportas Kaire

Kaire yra nemažai viešojo transporto rūšių tam, kad tiek gyventojai, tiek ir turistai galėtų nuvažiuoti bet kur, kur jiems reikia. Tačiau vienintelė problema, su kuria gali susidurti Kairo lankytojai, tai kad viešajame transporte dažnai pasitaiko minios žmonių, o taip pat tramvajų ir autobusų sistemos ne visada pasižymi patikimumu. Tuo tarpu metro sistema galima kur kas labiau pasitikėti, nes ši retai kada atsilieka nuo savo grafiko.

Kairo autobusų sistema susideda iš skirtingų linijų, teikiančių skirtingas paslaugas, kurių kainos taipogi skiriasi. Yra standartiniai ir mini autobusai, valdomi Kairo transporto tarnybos (CTA), o taip pat ir mikro autobusai, kurie priklauso privačiai bendrovei. Gaila, tačiau šie mikro autobusai nors ir pigūs, tačiau neypatingai patikimi. Autobusai yra pigiausias būdas susisiekti su centru, važiuojant iš oro uosto.

Kaire nuo 1896 metų veikia tramvajų sistema. Mieste yra trys skirtingos tramvajų linijos, kurios taip pat priklauso CTA.

Miestas turi plačia metro sistemą, kuri veikia ypatingai reguliariai ir yra patikimiausia transporto priemonė Kaire. Metro traukiniai važiuoja kas šešias minutes tiek žiemos, tiek ir vasaros metu. Šiuo metu Kairas turi dvi metro linijas. Taigi metro yra greičiausias ir pigiausias būdas keliauti po Kairą, o naudojantis jo paslaugomis lengva pasiekti Senienų muziejų šalia viešbučio Hilton ir kitas lankytinas miesto vietas.

Viešasis transportas Kaire – nors ir nelabai patikimas būdas laiku atvykti į reikiamą vietą, tačiau turistams jis labiausiai prieinamas pasirinkimas kelionėms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *