Viešasis transportas Kijeve

Aptarėme jau daugybės miestų viešojo transporto sistemas, o šiandien siūlome susipažinti su dar viena, ne ką prasčiau išvystyta nei Varšuvoje ar Maskvoje, – tai Kijevo viešasis transportas.

Viešasis transportas Kijeve

Kijevo viešasis transportas

Pavasarį Kijevas laukė net 16 naujų troleibusų bei 44 autobusų. Ši maloni miesto gyventojams ir jo svečiams staigmena buvo apgalvotas pasirinkimas – naujosios transporto priemonės turėjo pagerinti susisiekimą prieš prasidedant Ukrainos sostinėje vykstančiam Europos futbolo čempionatui.  Prieš šį ypatingą įvykį šalies valdžia siekė iš esmės atnaujinti Ukrainos viešojo transporto sistemą. Miestiečiams buvo leidžiama patiems pasirinkti maršrutus, kuriais turėtų kursuoti juos aptarnaujantis transportas, ir pagal gyventojų norus buvo sudarytas naujas, patogesnis planas.

Neverta kalbėti apie bilietų kainas ar viešojo transporto įvairovę Kijeve. Norėtume paminėti tai, kad miesto valdžia siekia įdiegti naują viešojo transporto sistemą, kuria būtų prieinama bet kuriam Kijevo gyventojui ir pasižymėtų greitumu ir patogumu. Tai turėtų paliesti ne tik naujus maršrutų planus, bet kartu ir transporto priemonių parko atnaujinimą. Šiuo metu stengiamasi išplatinti automatinę kelių transporto valdymo sistemą, įrenginėjant automatizuotą dispečerinę. Tokiu būdu siekiama išvengti kamščių gatvėse, tikintis, kad ši sistema palengvins viešojo transporto keliavimą nuo  15 iki 20 proc. Keleivių patogumui greitu metu turėtų atsirasti ir elektroninių bilietų sistema.

Planuojama įkurti 64 informacinius punktus turistams. Artimiausiu metu juos bus galima rasti „Kyivpasstrans“ stotelių paviljonuose ir metro stočių vestibiuliuose.

Viešasis transportas Kijeve – tai tobulumo bei komfortiškumo siekianti susisiekimo sistema, atsižvelgianti į kiekvieno miestelėno pageidavimus, siekiant visapusiško bendradarbiavimo ir abipusės naudos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *