Viešasis transportas Krokuvoje

Keliaukime į Mažosios Lenkijos vaivadijos administracinį centrą ir buvusią šalies sostinę – Krokuvą. Pažiūrėkime, kokiu būdu geriausia keliauti po šį miestą ir kaip jam pasitarnauja viešasis transportas.

Viešasis transportas Krokuvoje

Viešasis transportas Krokuvoje

Krokuvoje daugumą svarbiausių lankytinų vietų nesunku pasiekti pėsčiomis – tai pats geriausias būdas mėgautis senąją Krokuvos dalimi. Tuo labiau, kad didžioji dalis miesto istorinės vietos buvo paversta pėsčiųjų takais. Tačiau po Krokuvos senamiestį ir Kazimiero istorinius rajonus galima klaidžioti naudojanti arklių tempiamų  puošnių karietų paslaugomis, elektroniniu automobiliuku, kurį vairuoja gidas arba dviračių tempiamais vežimėliais. Po Krokuva vežioja ir ekskursinis dviejų aukštų autobusas.

Kelionės aplink visą Krokuvos miestą yra gana lengva. Mieste nėra metro, tačiau vis dėlto beveik milijoninis miestas turi gana plačią viešojo transporto sistemą, kuri susideda iš autobusų ir tramvajų, o taip pat Krokuvoje važinėja privatūs mikroautobusiukai.

Vienkartinis bilietas, tinkantis tiek autobusams, tiek ir tramvajams kainuoja 3,20 zloto. Jį įsigyti galima spaudos kioskuose arba specialiuose bilietais prekiaujančiuose aparatuose, esančiuose daugelyje centrinių stotelių, o taip pat bilietais prekiauja kai kurių visuomeninio transporto priemonių vairuotojais. Jie parduoda 60 minučių bilietus, kurie kainuoja 4 zlotus. Nepamirškite iš karto atžymėti bilietą ir laikyti jį visos kelionės metu.

Galima įsigyti ir ilgesnį laiko tarpą kainuojančius bilietus, pavyzdžiui,  24 – 48 – 72 valandų pravažiuojančius, o taip pat ir septynių dienų ar mėnesinius bilietus.

Jeigu norite važiuoti mikroautobusais, tai bilietas Jums kainuos 2 zlotus ir už jį reikės susimokėti pas vairuotoją.

Viešasis transportas Krokuvoje  – tai greitas ir patogus būdas keliauti aplink senąją Lenkijos sostinę, tad pasivaikščioję po senamiestį, galite drąsiai keliauti į tolimesnes miesto vietoves. Veišojo transporto Krokuvoje žemėlapį rasite čia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *