Viešasis transportas Latvijoje

Keliaukime į kaimyninę Latviją ir susipažinkime su šios šalies viešuoju transportu, užtikrinančiu patogų ir greitą keliavimą tiek vietiniams gyventojams, tiek ir turistams.

Viešasis transportas Latvijoje

Latvijos viešasis transportas

Planuojantys keliauti po Latviją, turėtų žinoti, kad patigausias susiekimo būdas šioje šalyje – tai regioninis transportas (traukiniai bei autobusai). Naudojantis viešojo transporto paslaugomis turėsite derintis prie nustatytų tvarkaraščių bei atitinkamos tvarkos, tačiau neabejotinai nenusivilsite, nes kelionės metu galėsite ramiai grožėtis už lango nusidriekiančiu bei besikeičiančiu kraštovaizdžiu, miškais, upėmis ir netgi puošniomis vilomis ar kaimo sodybomis.

Arčiausiai Latvijos sostinės Rygos esančius miestus nesunku pasiekti traukiniais, vykstant tiesiogiai iš Centrinės geležinkelio stoties. Tai tokie miestai, kaip Jūrmala,  Sigulda, Jelgava, Tukumas ir dar keletas kitų. Traukiniai gana patogūs bei suteikia galimybę savo keleiviams keliauti kartu su dviračiais: jiems skirti atskiros, specialiai dviračių pervežimui įrengtos vietos. Keliauti traukiniu ne tik greitia, bet ir pigu – pusvalandį trunkanti kelionė Jums kainuotų ne daugiau nei latą. Daugiau informacijos apie keliavimą po Lenkiją traukiniais galima rasti čia.

Vis populiarėja kelionės traukiniais ir į pajūrio miestą Lipoją arba ne ką mažiau turistų pamėgtą Daugpilį Latgaloje. Tačiau kur kas patogiau aplankyti įvairias Latvijos vietoves keliaujant autobusais, kurie važiuoja kur kas dažniau. Kelionės autobusais taip pat nėra brangios, pavyzdžiui, jeigu reikėtų nuvažiuoti apie 225 km, bilietas kainuotų apie 5 latus. Pastaruoju metu po Latvijos apylinkes pradeda kursuoti vis daugiau modernių reisinių autobusų, kuriuose įrengtos patogios sėdynės bei oro kondicionieriai, todėl kelionės patogios net ir esant dideliems karščiams. Bilietais prekiauja atobusų stočių kasose, o taip pat ir pas vairuotoją autobuse arba galima juos užsisakyti internetu.

Latvijos viešasis transportas – tai puiki galimybė pigiai, greitai ir patogiai aplankyti kaimyninę šalį bei susipažinti su jos grožybėmis bei gausiu kultūriniu paveldu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *