Viešasis transportas Lietuvoje

Apkeliavę daugybę miestų ir šalių, trumpam sugrįškime į mūsų kraštą ir pažiūrėkime, kas būdinga Lietuvos viešajam transportui.

Viešasis transportas Lietuvoje

Viešasis transportas Lietuvoje

Lietuvoje kol kas viešojo transporto priemonės yra tik autobusai, troleibusai, kai kur vis dar važinėja maršrutiniai taksi. Visuose miestuose ir miesteliuose galima naudotis tai vienų, tai kitų teikiamomis paslaugomis, tačiau geriausiai viešojo transporto sistema yra išvystyta Lietuvos sostinėje -Vilniuje.

Buvo kilę minčių miesto viešojo transporto sąrašą papildyti tramvajumi ir netgi metro, tačiau pastaruoju metu stengiamasi apsistoti ties esamo transporto tobulinimu, įvedant greituosius autobusus, atskiriant daugiau „A“ kelio juostų.

Tuo tarpu Lietuvos pajūryje, Klaipėdoje, miesto visuomeninio transporto sistema laikoma logiškiausia ir patogiausiai keliaujanti. Autobusais čia galima nuvažiuoti net  25 km iš šiaurės į pietus ir 3 km iš rytų į vakarus (tai įtakoja miesto geografinė padėtis).

Klaipėdoje iki 1934 metų važinėjo ir tramvajai, tačiau dėl keliamų radijo bangų trukdžių, jų paslaugų teko atsisakyti. Vėlesniais, sovietmečio laikais, tramvajus teikė savo paslaugas dar 9 metus. Šiomis dienomis grįžtama prie planų atgaivinti šios transporto priemonės veiklą ne tik pajūryje, bet ir šalies sostinėje.

Lietuvos piliečiai skatinami domėtis viešojo transporto problemomis ir kartu jas spręsti. Tai kviečia padaryti projektas www.marsrutai.lt, kuriame ne tik skelbiami viešojo eismo tvarkaraščiai, bet ir siūloma išsakyti savo pasiūlymus bei pastabas šiandieninei visuomeninio transporto sistemai. Šiame tinklalapyje galima rasti net 5 didžiųjų šalies miestų, 2 didmiesčių bei jų rajonų tvarkaraščius, o ateityje žadama prisidėti prie keliavimo tobulinimo ne tik didžiuosiuose miestuose, bet ir miesteliuose bei kaimuose.

Viešasis transportas Lietuvoje kol kas tik įsibėgėja geresnio susisiekimo link, tačiau ateityje neabejotinai jo kokybė tik gerės ir atitiks daugelio  šalies gyventojų poreikius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *