Viešasis transportas Lisabonoje

Iš Lenkijos keliaujame toliau – į Portugaliją – ir aplankysime Lisaboną, kuri su priemiesčiais turi apie 2,7 mln. gyventojų. Kokiu viešuoju transportu naudojasi šio milijoninio miesto gyventojai ir jo svečiai?

Viešasis transportas Lisabonoje

Viešasis transportas Lisabonoje

Neturint daug bagažo, geriausias būdas iš Lisabonos oro uosto pasiekti miesto centrą yra taksi arba metro. Metro yra pats efektyviausias būdas keliauti aplink šį milžinišką miestą, ypač jeigu reikia susisiekti su Lisabonos priemiesčiais arba jeigu Jūsų gyvenamoji vieta yra miesto pakraštyje. Dieninias keliones taip pat galima planuoti, renkantis traukinių ar autobusų paslaugas.

Lisabonos metro pasižymi modernumu, švara ir efektyvumu. Jis veikia nuo 6:30 ryto iki 1:00 nakties, o jo stotelės savaime asocijuojasi su tam tikra atrakcija, nes visos jos išpuoštos šiuolaikiniu menu.  Keikvienoje metro stotyje galima rasti tikslius žemėlapius ir tvarkaraščius, tad susiplanuoti kelionę tikrai nebus sudėtinga.

Lisabonos ribose, o taip pat ir už miesto ribų galima keliauti traukiniais. Kelionės yra gana pigios, o jų teikiamos paslaugos paprastai būna labai gretos ir kokybiškos.  Tačiau po miestą pigiausia keliauti, naudojantis vietinių autobusų ir tramvajų paslaugomis, o turintiems Lisabonos kortelę kelionės miesto viešuoju transportu – NEMOKAMOS.

Daugiau informacijos apie Lisabonos viešąjį transportą galima ieškoti oficialiame interneto tinklalapyje – http://www.visitlisboa.com.

Tačiau nepamirškite, kad vaikščioti aplinks Lisaboną yr vienas iš didžiausių malonumų ir tai yra geriausias būdas pažinti senuosius kvartalus, vedančius į Lisabonos pilį. Pakeliui galima užsukti į puikias užkandines, pasigrožėti nuostabiais vaizdais bei pasivaikščioti labirintą primenančiomis gatvėmis, o Lisabonos viešasis transportas telieka galūtinis variantas ir tik tam reikalui, jei reikia keliauti į kitą miesto galą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *