Viešasis transportas Maskvoje

Tęskime pažintį su pasaulio viešojo transporto sistema ir šį kartą pabandykime įvertinti jos teikiamų paslaugų kokybę Rusijos sostinėje Maskvoje.

Viešasis transportas Maskvoje

Viešasis transportas Maskvoje

Daugiau nei 70 proc. visų Maskvos gyventojų kasdien renkasi keliones viešuoju transportu, tačiau pripažįsta, kad tai nėra patogiausias būdas greitai susisiekti su norima vieta dėl mieste dažnai pasitaikančių transporto kamščių. Ši problema nelieka nuošalyje ir yra sprendžiama Maskvos valdžios.

Maskva stengiasi sekti kitų Europos miestų pavyzdžiu tiesdama metro linijas bei atskirdama specialias juostas viešajam transportui. Nepaisant to, neapleidžiami ir priemiesčio geležinkeliai, stengiamasi patobulinti viešojo transporto eismo intensyvumą, atsižvelgianti į lengųjų automobilių statymą gatvėse.

Jau šiandien ruošiamasi miestą aprupinti ekologiškomis viešojo transporto stotelėmis, kurios pačios pasigamins elektros energiją, sunaudojamą naktiniam apšvietimui. Ant jų stogo bus įmontuotos saulės baterijos, kurioms bus patikėtas elektros kaupimo darbas.

Artimiausiu metu į Maskvos gatves išvažiuos naujieji SGD autobusai, kurie naudoja suspaustas gamtines dujas. Tokių autobusų miestui buvo nupirkta 60, tačiau ateityje planuojama įsigyti nepalyginamai didesnį šių autobusų kiekį.

Visai neseniai Maskvoje pasirodė ir Vakarų Europoje ypač populiarūs dviaukščiai turistiniai autobusai, kurių šiuo metu yra dešimt. Jie skirti palengvinti turistų pažintines keliones po Rusijos sostinę, stengiantis išvengti intensyvaus miesto eismo ir kamščių. Patogu tai, kad įsigijus bilietą, turistas nevaržomai galės išlipti kur panorėjęs, apsižvalgyti ir įlipęs į kitą autobusą, tęsti savo kelionę. Autobuse galima pasiklausyti ir įdomaus gido pasakojimo net aštuoniomis pasaulio kalbomis.

Maskvoje galima naudotis ir vienabėgio paslaugomis, kuriuo galima keliauti turint metro bilietą. Kasdien ši originali transporto priemonė suteikia galimybę greičiau keliauti apie 13 tūkst. žmonių.

Viešasis transportas Maskvoje – tai nuolat tobulinama ir plečiama keliavimo sistema, siekianti ne tik patogumo savo vartotojams, bet ir ekologiškumo miesto aplinkai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *