Viešasis transportas Prahoje

Tęsiame pažinti su pasaulio viešojo transporto sistemomis ir šį kartą keliaujame į Čekiją tam, kad apžvelgtumėme, kokius privalumus turi Prahos visuomeninis transportas.

Viešasis transportas Prahoje

Viešasis transportas Prahoje

Prahoje yra viena iš geriausių viešojo transporto sistemų visoje Europoje. Metro, tramvajų ir autobusų paslaugomis naudojasi du trečdaliai Prahos gyventojų, o šių transporto priemonių maršrutai apima ne tik miestą, bet ir jo apylinkes. Metro pagalba lengvai ir greitai it vėjas galima keliauti aplink visą miestą, įveikti ilgus ir tolimus atstumus per keletą minučių. Jeigu Jūsų kelionės tikslas yra per toli, kad jį įveiktumėte pėsčiomis, galite sėsti į tramvajų ar autobusą, kurių stotelės dažniausiai randasi šalia metro stočių. Jei jau esate keliavę į Prahą, tikriausiai žinote, kad didžiausias rūpestis yra kaip nusigauti iš oro uosto į pasirinktą vietą. Visą reikiamą informaciją apie viešąjį transportą ir jo maršrutus galima rasti tiesiog oro uoste.

Keliauti po Prahą rekomenduotina renkantis viešojo transporto arba taksi paslaugas. Tačiau apie Prahos taksi sunku pasakyti gerų atsiliepimų, nes per pastarąjį dešimtmetį eismo situacija miesto centre tapo kurkas blogesnė. Tuo tarpu tramvajų linijos apima gana didelį miesto plotą (500 km trasa) ir yra naudojami apie 300 milijonų žmonių per metus. Dieniniai tramvajai pradeda savo darbo laiką 4:30 ryto ir važinėja iki vidurnakčio kas 8-10 minučių. Prahoje važiuoja ir naktiniai tramvajai.

Jeigu planuojate Prahoje praleisti ilgesnį laiko tarpą nei keletą dienų, rekomenduojame įsigyti turisto kortelę, kurios dėka galėsite naudotis visomis Prahos viešojo transporto priemonėmis tiek kartų, kiek tik norėsite per mieste praleistą laiką ir iki koretelės galiojimo pabaigos.

Viešasis transportas Prahoje puikiai pritaikytas miestą lankantiems turistams, tad nedvejodami naudokitės jo paslaugomis ir būkite užtikrinti, kad susisieksite su bet kuria Jums reikalinga vieta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *