Viešasis transportas Romoje

Aptarę keletą įdomių lankytinų vietų Romoje, kviečiame savo skaitytojus susipažinti su Italijos sostinės viešojo transporto sistema.

Viešasis transportas Romoje

Viešasis transportas Romoje

Italijos sostinėje Romoje veikia metro, turintis tik dvi linijas: A (raudonąją) ir B (mėlynąją). Abi šios metro linijos kerto centrinę stotį ir keliauja daugiau gyvenamaisiais ir pramoniniais rajonais, nei po istorinę Romą. Traukiniai kursuoja kas 7-10 minučių, nuo 5:30 ryto iki 23:00 kiekvieną dieną (šeštadieniais iki 00:30).

Taip pat po Romą važinėja autobusai ir tramvajai. Čia kasdien keleivių paslaugomis į savo maršrutus 5:30 ryto išvažiuoja šimtai autobusų, kurie teikia savo paslaugas iki pat vidurnakčio. Visi autobusai ir tramvajai keliauja dviem kryptim. Siekiant mažinti oro taršą, Roma pasirūpino keliais elektra varomais autobusais, kurie daugiausiai važiuoja aplink istorinę Romos miesto dalį. Taipogi Italijos sostinėje keleiviai be transporto nepaliekami ir naktimis – čia naktį važiuoja apie 20 autobusų, kurių darbo laikas yra nuo 00:30 iki 5:30. Pagrindinės stotys yra Termini (Piazza dei Cinquecento) ir Piazza Venezia. Iš šių dviejų stočių autobusai pajuda kas 30 minučių, o naktinių autobusų stotelės yra pažymėtos pelėda. Bilietais prekiauja transporto priemonės vairuotojas.

Jeigu Jums reikalingas taksi, nepamirškite, kad oficialias paslaugas čia teikia tik baltos arba geltonos spalvos taksi. Daugelyje miesto centro vietų yra taksi stotelių, tačiau įspėjame, kad pasigauti autobomobilį gatvėje, o ypač naktimis, yra beveik neįmanoma. Įsitikinkite, kad Jūsų taksi įjungtas laiko matuoklis, jeigu ne, privalote reikalauti išmatuoti tarifą, o ne keliauti už sutartą kainą.

Romoje nuomojami dviračiai ir motoroleriai, nors dauguma lankytinų vietų galima aplankyti pėsčiomis arba jas pasiekti padeda Romos viešasis transportas, tad belieka išsirinkti patogiausią keliavimo būdą ir mėgautis nuostabiais vaizdais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *