Viešasis transportas Sicilijoje

Šiuo metu keliaujame po didžiausią Viduržemio jūros salą – Siciliją – su tikslu pasidomėti, kaip veikia viešasis transportas šiame Italijos regione.

Viešasis transportas Sicilijoje

Viešasis transportas Sicilijoje

Keliauti aplink Siciliją viešuoju transportu tikrai nėra sudėtinga. Nors čia jo teikiamos paslaugos nėra labai efektyvios, tačiau visgi visuomeninis transportas yra pasiruošęs Jus pavežėti. Sicilijoje galima pasinaudoti keltais, o taip pat ir sausumos transportu.

Iš oro uosto autobusai išvyksta kas 30 minučių, o bilieto kainos čia svyruoja apie 6 eurus. Taksi, šiuo atveju, imti neapsimoka, nes sumokėsite kur kas per didelę sumą. Autobusai išvyksta iš autobusų stoties, esančią tiesiai priešais pagrindinę geležinkelio stotį. Sicilijos miestuose visos autobusų stotys yra įsikūrusios šalia geležinkelių. Mėlynos spalvos autobusai teikia tarpmiestinias, o tuo tarpu oranžiniai – vietos paslaugas. Nors autobusai kursuoja pagal gana platų planą, kai kuriais atvejais rekomenduotina rinktis kelionę traukiniu. Jei jau nusprendėte pasiimti taksi, tai neužmirškite, kad galite derėtis dėl kainos.

Bilietų galima ieškoti parduotuvėse, kurios prekiauja cigaretėmis ar laikraščiais, o įlipus į vietinius autobusus nepamirškite jų pažymėti oranžiniame arba mėlyname aparate. Vienakrtinis kelionės bilietas Jums galios 90 arba 120 minučių, tačiau taipogi galima įsigyti visą dieną galiojančius pravažiuojančius.

Jeigu būsite pagauti važiuojant be bilietėlio arba su nepažymėtu bilietu, Jums iš karto bus skiriama bauda, kuri šiomis dienomis siekia net 50 eurų. Bėda ta, kad kontrolieriai retai kalba angliškai ir pirmenybę teikia kalbėti sava kalba, tad susitarti – neįmanoma.

Tad būkite budrūs keliaudami Sicilijos viešuoju transportu, tačiau jeigu pasirūpinsite tvarkingais kelionės bilietais, neabejotinai galėsite mėgautis nuostabia kelione po nepakartojamą Viduržemio jūros salą ir grožėtis dar niekur nematytu kraštovaizdžiu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *