Viešasis transportas Splite

Tęsdami pažintį su viešojo transporto sistemomis, nusprendėme užsukti į vieną iš Kroatijos miestų – Splitą, kuris garsėja savo Diokletiano rūmais, bažnyčiomis, muziejais bei paminklais.

Viešasis transportas Splite

Viešasis transportas Splite

Splitas tikrai gali didžiuotis savo viešojo transporto sistema, kurią sudaro keltai, autobusai ir traukiniai. Visuomeninis transportas čia pasižymi patikimumu, švara bei reguliariais ir patogiais grafikais.

Splite važinėja modernūs ryškiai geltoni autobusai, kurie kursuoja, palyginti, dažnai. Kiekvienoje stotelėje galima rasti pravažiuojančių autobusų numerius, maršrutus ir tikslius grafikus, tad suplanuoti kelionės laiką tikrai nesudėtinga. Kelionė iki 2 valandų autobusu kainuoja 2 $, o visuose Tisak kioskuose galima įsigyti penkių bilietų paketėlį, dėl kurio kainos galima derėtis.

Netoli kelto terminalo galima rasti tarpmiestinių ir tarptautinių autobusų stotį. Informacijos skyriuje dauguma aptarnaujančiojo personalo, nors ir neypatingai sklandžiai, tačiau šneka angliškai, tad drąsiai kreipkitės pagalbos. Tvarkaraščius galima rasti iškabintus ant sienos, iš stoties dažnai važiuoja autobusai į Zagrebą ir Dubrovniką, o taip pat ir tarptautiniai maršrutai, tokie kaip į Frankfurtą ir pan.

Taksi paslaugos Splite nėra pačios pigiausios, tačiau jeigu Jums prireiktų taksi, daugiausiai jų galima rasti Respublikos aikštėje. Rekomenduojame iš anksto pasidomėti kainomis.

Netoli autobusų stoties yra maža, tačiau švari ir moderni geležinkelio stotis. Iš Splito galima lengvai ir pigiai nuvažiuoti į Zagrebą ir ten praleidus dieną ar dvi grįšti atgal.

Pėsčiomis įveikti Splitą yra ne taip jau ir lengva. Galima pasivaikščioti nuo Riva kranto iki pagrindinio miesto prekybos centro – Cineplex komplekso, o ėjimas iki Batvice paplūdimio trunka apie 10 minučių, todėl jeigu nenorite eiti pėsčiomis, galima išsinuomoti dviračius bei įsigyto visų pagrindinių miesto gatvių žemėlapį.

Viešasis transportas Splite – tai greitas ir patogus miestas keliauti aplink šį Kroatijos miestą, tad nepraleiskite galimybės atvykti į šią nuostabią vietą ir aplankyti visas įdomiausias lankytinas vietas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *