Viešasis transportas Turkijoje

Keliaukime į didžiausią Turkijos miestą Stambulą ir susipažinkime su jo viešuoju transportu.

Viešasis transportas Turkijoje

Viešasis transportas Turkijoje, Stambule

Stambulo viešasis transportas susidesa iš autobusų (tiek valstybinių, tiek ir privačių), maršrutinių taksi, paprastų taksi, tramvajų, metro, merobusų, keltų, traukinių ir funikulierių, tad su susisiekimo problemos tikrai neturėtumėte susidurti.

Iš oro uosto iki miesto centro patogiausia būtų keliauti metro arba tramvajais. Tai ir greita, ir patogu, ir, palyginti, ypatingai švaru. Už kelionę reikia susimokėti 2 lyrus kainuojančiu žetonu, kurį galima įsigyti specialiuose automatuose.

Metrobusai – tai dviaukščiai autobusai, kuriems Stambule skiriama papildoma kelio juosta. Už kelionę šia transporto priemone sumkėsite apie 2,5 arba 3 lyras, o bilietai taip pat parduodami spaudos kioskuose, tačiau patogiausias būdas susirasti jau minėtą bilietų automatą.

Susisiekimą palengvina ir priemiestiniai traukiniai, kuriais poilsiautojai keliauja į pajūrį europinėje, o taipogi ir „azijietiškoje“ miesto dalyje. Kelionė kainuoja apie 2 lyras, o traukiniai važiuoja kas 20 minučių.

Stambulo autobusams bilietėlius rekomenduojame įsigyti toliau nuo centro, o pačiuose autobusuose grynieji nepriimami.

Kalbant apie bilietus, tai tie, kurie planuoja Stambule pabūti daugiau nei vieną dieną, siūlytume įsigyti elektroninį bilietą, kuris kainuoja apie 10 TL. Šis bilietas Jums galios visame miesto viešąjame transporte, išsskyrus taksi paslaugas. Turėdami šią kortelę, sutaupysite nuo 10 % iki 30 % kelionėms skirtų pinigų. Tačiau norėtume įspėti, kad oro uoste įsigyti šią kortelę – užduotis neišlengvųjų, tad patartume jos ieškoti pakeliui link Stambulo centro.

Viešojo transporto žemėlapį galima rasti čia.

Viešasis transportas Turkijoje, o konkrečiai Stambule, – tai puiki galimybė susisiekti su bet kuria miesto dalimi bei svarbiausiais jo lankytinais objektais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *