Viešasis transportas Vašingtone

Palikime trumpam Europą ir aplankykime JAV sostinę – Vašingtoną – tam, kad susipažintumėme su jos viešojo transporto sistema.

Viešasis transportas Vašingtone

Viešasis transportas Vašingtone

Aplink Vašingtoną keliauti paprasčiausia naudojantis viešojo transporto paslaugomis, atsižvelgiant į tai, kad miesto eismas dažniausiai yra perpildytas, o automobilių stovėjimo aikštelės tikrai ne pagal kiekvieno kišenę. Sporto ir pramogų kompleksai, parduotuvės, muziejai ir žymiausios lankytinos vietos yra lengvai pasiekiamos visuomeniniu transportu. Daugelis Vašingtono gyventojų renkasi keliones metro, traukiniais arba autobusais, o kelionė šiomis transporto priemonėmis sukelia mažiau streso ir yra kurkas patogesnės nei automobiliai.

The Washington Metrorail yra regioninė metro sistema, užtikrinanti švarią, saugią ir patikimą kelionę aplink visą JAV sostinę. Šis metro sudarytas iš penkių linijų, kurios susikerta įvairiose vietose, todėl keleiviai gali persėstį į kitą traukinį.

Metrobus – tai Vašingtono regioniniai autobusai, kurie yra prijungti prie Metrorail stočių, todėl prireikus kelionę tęsti autobusu, tai lengvai galima padaryti iki reikiamos stotelės atvažiavus metro.

Specialiai turistams pritaikyti Vašingtono ekskursijų autobusai, kurie pradeda savo keliones nuo Union Station ir važiuoja iki Antrojo pasaulinio karo memorialo, Linkolno memorialo, Arlingtono nacionalinių kapinių, Martyno Liuterio Kingo memorialo, Smithsonian metro stoties ir tuo pačiu maršrutu atgal.

Vašingtone kursuoja priemiestiniai traukiniai, kurių paslaugomis galima naudotis nuo pirmadienio iki penktadienio.

Vašingtone taip pat yra 45 mylių dviračių takas ir apie 1300 dviračių stovų, įrengtų visame mieste. Apskaičiuota, kad 3,3 % visų gyventojų į darbą renkasi būtent šį būdą keliauti į darbą.

Tad tie, kurie norėtų aplankyti JAV sostinę Vašingtoną, gali neabejoti, kad viešasis transportas nepaliks jų bėdoje ir nuveš būtent ten, kur reikia, už kiekvienam prieinamą kainą ir laiku.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *