Vilniaus oro uostas

Lietuvos sostinėje įsikūręs Tarptautinis Vilniaus oro uostas (VNO) yra didžiausias civilinėms reikmėms naudojamas oro uostas Lietuvoje. Nors dabartinis oro uostas atidarytas 1954 metais, dar 1932 metais čia buvo pastatytas iki mūsų dienų neišlikęs pirmasis terminalas. Tarpukariu čia kilo ir leidosi lėktuvai skraidę maršrutais Varšuva-Vilnius-Ryga-Talinas

Tarptautinis Vilniaus oro uostas

Tarptautinis Vilniaus oro uostas

, o antrojo pasaulinio karo metais Vilniaus oro uostas naudotas kariniais tikslais. Galima sakyti, antrąjį kvėpavimą tuometinis oro uostas įgavo 1944 metais, kai jame vėl buvo pradėta vystyti civilinė aviacija.

Vilniaus oro uosto pastato statybos

Vilniaus oro uosto pastatas, kuriame dabar aptarnaujami atvykstantys keleiviai, baigtas statyti ir atidarytas 1954 metais. Jį suprojektavo architektai Dmitrijus Burdinas ir Genadijus Jelkinas, o statė karo belaisviai. Pirmajame aukšte veikia laukimo salės, kavinė, čia įsikūrusios automobilius numojančios įmonės, policija, įvairių bankų skyriai taip pat spaudos kioskas. Viena kavinė veikia ir šio pastato antrajame aukšte. Statinio fasadą puošia arkinės nišos su skulptūromis. Šis pastatas įtrauktas į Nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą.

Tarptautinio Vilniaus oro uosto steigėja yra Susisiekimo ministerija. Kaip valstybei priklausanti įmonė oro uostas savo veiklą pradėjo 1991 metais.

Vilniaus oro uostas išsidėstęs 326 ha plote. Jo kilimo ir tūpimo tako ilgis 2 515 m, plotis 50 m, o jame dirba per 700 žmonių. Pagal dabartinius pajėgumus oro uostas yra pajėgus aptarnauti 2000 keleivių per vieną valandą, 10000-12000 per vieną dieną ir maždaug 3 milijonus keleivių per metus.

2011 metų pradžioje keleivius iš Vilniaus oro uosto skraidino šios avialinijos:

Aer Lingus

Aerosvit Airlines

Air Baltic

Austrian Airlines

Aviavilsa

Brussels Airlines

Czech Airlines

Estonian Air

Finnair

LOT Polish Airlines

Lufthansa

Norwegian Air Shuttle

SAS Scandinavian Airlines

Small Planet Airlines

UTair

Užsakomuosius skrydžius vykdė

Aurela ir Small Planet Airlines

One thought on “Vilniaus oro uostas

  1. […] aviacijos verslo įmonių grupei AB ,,Avia Solutions Group”. Pagrindinė avialinijų bazė Vilniaus oro uoste. […]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *