Vizos į Ameriką

Daugelis žmonių Ameriką vadina svajonių šalimi ir ten norėtų apsilankyti bent kartą gyvenime, tačiau pamatyti valstybę už Atlanto nėra taip paprasta. Norint vykti į Ameriką Amerikos ambasadoje reikia gauti konsulų išduotą vizą.

Vizos į Ameriką

Vizos į Ameriką

Viza – požymis, kad šalis leido atvykti į jos teritoriją. Viza gali būti dokumentas, tačiau dažniausiai tai spaudas prašytojo pase.

Jungtinių Amerikos valstijų vizą galima gauti Amerikos ambasadoje. Viza suteikia teisę Amerikos pasienio poste kreiptis dėl įleidimo į Jungtines Valstijas, tačiau viza negarantuoja, kad leidimas bus suteiktas. Muitinės ir sienų  apsaugos darbuotojas nuspręndžia ar leidimą suteikti ar ne.

Lietuvos respublikos piliečiai, vykstantys į JAV biznio ar turizmo tikslais iki 90 dienų, gali naudotis kelionių į JAV supaprastinimo programa, kuri suteikia teisę į JAV vykti be vizos. Naudojantis šia programa reikia gauti elektroninės kelionių sistemos patvirtinimą. Elektroninį leidimą patariama atsispausdinti, nes jį reikia pateikti kelionės metu oro uoste. Elektroninės leidimo keliauti sistemos patvirtinimą patariama gauti ne vėliau kaip likus dviems savaitėms iki planuojamo išvykimo.

Užpildžius formą šiam leidimui gauti sistema pati apdoroja saugiame tinklapyje ir patikrinusi pagal pateiktus duomenis, atsiunčia atsakymą.

Kiekvieno leidimo patvirtinimas galioja du metus. Tai reiškia, kad asmuo su tuo pačiu leidimu 2 metų bėgyje gali vykti kelis kartus. Tiems, kurių pasai galioja trumpiau nedu du metus, gauna patvirtinimą iki pasos galiojimo datos pabaigos.

Jei leidimas nebus patvirtintas naują  paraišką galima pildyti po 10 dienų. Pateikus nereisingą informaciją, gali būti visam laikui uždrausta keliauti į Ameriką.

Atvejai, kai negalima gauti JAV supaprastinimo programos, o reikia gauti vizą į Ameriką:

* Planuojama  dirbti ([skaitant stažuotes), mokytis ar dalyvauti mainų programoje JAV

* Jeigu ketinama pasilikti ilgesniam nei 90 dienų laikotarpiui.

* Jeigu planuojama į JAV atvykti jachta ar kitu vežėju, kuris nėra pasirašęs sutarties su JAV dėl vyriausybe specialios sutarties, kuri garantuotų, kad asmuo bus išvežtas iš JAV jei nebus įleistas į šalį ar deportuotas.

* Jeigu buvo gautas neigiamas atsakymas iš Elektroninės leidimui keliauti sistemos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *